Pałac Wielkich Mistrzów

Jeśli podczas wakacji na Malcie, zdecydujecie się na coś więcej niż tylko wylegiwanie się na gorących plażach i stwierdzicie, ze warto zobaczyć parę ciekawych rzeczy to bezapelacyjnie musicie zacząć od Valletty. Jak na stolicę przystało atrakcji turystycznych jest tutaj moc, a jedną z najpopularniejszych jest oczywiście Pałac Wielkich Mistrzów.

Pałac Wielkich MistrzówPałac Wielkich Mistrzów wiąże się nierozerwalnie z historią tej wyspy oraz obecnością na niej Zakonu Kawalerów Maltańskich. Joannici zlecili jego budowę w XVI wieku. W następnych latach rezydowali tam wielcy Mistrzowie Zakonu, a obecnie rezyduje tu prezydent Malty.

Pałac Wielkich Mistrzów zachwyca zarówno swa monumentalną fasadą, jak i zabytkowym wnętrzem. Piękne portrety mistrzów Zakonu, marmurowe posadzki, fryzy i rzeźby robią na turyście niesłychane wrażenie. Dodatkową atrakcją jest jedna z największych na świecie kolekcji broni.

Podsumowując: Pałac Wielkich Mistrzów to żelazny punkt dla wszystkich spędzających wczasy na Malcie. Warto zacząć od niego także pielgrzymowanie po Malcie i ruszyć dalej szlakiem (może poprzez rejs?) sanktuariów Maryjnych. Warto wychylić nos ze swego klimatyzowanego hotelu i zmierzyć się z historią wyspy.

This entry was posted in Zabytki Malty and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.